Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

Yaz sıcaklarını soğutmada IBS gibisi yok!

Merkezi sistem, kondanser üniteleri, su soğutma üniteleri ve IBS adıyla özdeşleşmiş soğutma sistemleri… Özellikle Merkezi Sistemde soğutma konusunda sektörde emin adımlarla yürüyen IBS, Minipack, Midipack, Maxipack, Standart, Ekonomik ve Vidalı olmak üzere tam 6 farklı ürünle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. IBS‘nin ürünleri ise şu özellikleriyle dikkat çekiyor:

1

Özellikle süpermarket uygulamalara uygunluğuyla dikkat çeken Minipack, gelişmiş sistem kontrolü ve kompakt ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek sıcaklara uygun kondanserler, yüksek güvenlik ekipmanları ve ekstra titreşim önlemleriyle minipac Merkezi Sistemi, ihtiyaç sahiplerine standartlara uygun elektrik panosu ve dış ortama dayanıklı sağlam kabiniyle önemli bir hizmet veriyor.

Soğutma muhafaza kapasite aralığı, eksi(-) 10 dereceyle artı(+) 45 derece arasında olan Minipack, donmuş muhafaza kapasite ağırlığında eksi(-) 30 dereceye kadar muhafaza sağlayabiliyor. Scroll/hermetik tipli ve Copeland markalı kompresöre sahip olan ürün, tümleşik tipteki yüksek ve alçak devirde çalışabilen kondanseri ile dikkat çekiyor. Standart ekipmanları arasında likit deposu, yağ ayırıcı, yağ filtresi, kombine basınç presostadı olan Minipack Merkezi Sistemi’ne opsiyonel olarak fan invertörü, kompresör invertörü, akustik izolasyon gibi ekipmanlar da dilenirse eklenebiliyor.

5

Midipack Merkezi Sistemi’nde Minipack’a oranla 1 yerine tam 4 Check Valf bulunurken, 3 adet susturucu da yine Midipack’a özel bir özellik olarak dikkat çekiyor. Karter dengelemeli sistemlerde yağ dengeleme gözetleme camı ve yağ dengeleme servis vanası bulunan üründe, kontrol panelindeki 2 fan invertörü ve 2 adet de kompresör invertörü yer alıyor.

Mini ve Midipack Merkezi Sistemler süpermarket uygulamalarına uygun iken, Maxipack Merkezi Sistem de süpermarketlere uygun görülüyor ancak endüstriyel uygulamalarda da güvenle kullanıldığının altı çiziliyor. Mekanik bölümünde yine 3 adet check valf bulunurken, buna ek olarak üründe 1 adet muffler, 1 adet presyon hattı titreşim alıcı ve 1 adet de emiş hattı titreşim alıcı yer alıyor. Midipack’ta da yer alan dönüş hattı servis vanasına ek olarak Maxipack’te dönüş hattı filtresi ve dönüş hattı kollektörü bulunuyor. Basınç kontrol üniteleri arasında 2 adet yağ basınç presostadı bulunan ürün, alçak/yüksek basınç mamometresi ile de sahibine güven vaat ediyor.

7

 

Standart tip Merkezi Sistem, endüstriyel ve süpermarket uygulamalarına uygunluk bakımından mükemmel bir seçimken, Ekonomik tip Merkezi Sistem, özellikle düşük bütçeli tesislere uygunluğuyla dikkat çekiyor. Gelişmiş kompresör ve fan kontrolünün yanısıra, kolay bakımıyla ve sessiz kondanser seçeneği ile far yaratan Ekonomik tip Merkezi Sistem, ihtiyaç sahiplerine cazip koşullarıyla göz kırpıyor.
Son olarak yüksek kapasiteli endüstriyel tesislere uygunluğu bakımından öne çıkan Vidalı Merkezi Sistem’de her kompresör için ekonomizer ve kaliteli ekipmanların bulunması, ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor. Hava soğutmalı gelişmiş yağ akış kontrolü ve yüksek sıcaklara uygun kondanser sahibi ürün, özel dizayn yağ ayırıcı ile de dikkat çekiyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir