Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

İSEDA, eğitimin merkezi oldu

Sektörün en önemli STK’larından olan İSEDA, 19 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da Beykoz Hıdiv Kasrı’nda olacak.

Türkiye’nin farklı üniversiteleri ve yüksekokullarında görev alan öğretim elemanları, eğitmenler, teknik öğretmenler, mühendisler ve teknikerler ile teknisyenlerin kurucusu olduğu İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği‘nin (İSEDA) 23 Kasım 2004 tarihinde resmen faaliyetlere başlamasının ardından 12 yıl geride kaldı. Hemen her yıl sektörden yüzlerce kişiye eğitim veren İSEDA, toplamda 35 bin kişiye ulaştı ve yine toplamda 5 milyon saat eğitim verdi. Sektörde eğitim veren öğretmenlerden de 61‘ini eğiten ve adeta ‘Hocaların Hocası’ noktasına gelen İSEDA, Yönetim Kurulu Üyeleri’yle ve sektörün seçkin temsilcileriyle geleneksel 19 Mayıs kahvaltısında buluşuyor. Beykoz’un tarihi mekanlarından birisi olan Hıdiv Kasrı’nda 19 Mayıs Perşembe günü sabah saat 10.00’da başlayacak programda İSEDA, kahvaltı eşliğinde güzel bir sinerji oluşturmayı hedefliyor.

ISK-SODEX İstanbul 2016 Fuarı’nın son gününde İSEDA İktisadi İşletmesi Müdürü Uğur Otaran ile bir araya gelen www.isitmasogutma.net, hem İSEDA‘nın çalışmalarını hem de 19 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan kahvaltılı toplantının ayrıntılarını Uğur Otaran’a sordu. Sektörün temsilcilerini bir araya getirmek ve sorunlar ile çözüm yolları hakkında da ortak bir akıl geliştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan İSEDA İktisadi İşletmesi Müdürü Uğur Otaran, şöyle konuştu:

phoca_thumb_l_DSCF3304

Uğur Otaran: “Sektöre hizmet etmek adına, işletmelerin yeni ihtiyaçlarını tespit etmek ve buna yanıt vermeyi hedefliyoruz”

“İSEDA olarak biz her yıl 19 Mayıs günü geldiğinde, sabah kahvaltısında sektördeki seçkin kişileri bir araya getiriyoruz ve burada bir sinerji oluşturmayı hedefliyoruz. Bizim dernek olarak çok ciddi ve uzun soluklu çalışmalarımız oluyor. Bu çalışmalarımızda ise hem şeffaf hareket ediyor hem de tarafsızlığımız ile güvenilirliğimizin etkilenmesine izin vermeden azami bir gayret gösteriyoruz. İşte bu kahvaltılı buluşmalarımızda da sektördeki ilgililere, hem çalışmalarımızı sunuyor hem de onların yaptıkları çalışmaları inceleme fırsatı oluşturuyoruz. Eğitim konusunda sektördeki boşluğu doldurmaya çalışırken, bu konuda yeni ihtiyaçları da 19 Mayıs toplantılarında belirlemeye çalışıyoruz. İklimlendirme alanında faaliyet gösteren firmaların yeni ortaya çıkan sorunlarına da ortak bir akılla nasıl çözüm getirebileceğimizin bir muhasebesini yapıyoruz.

Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz 19 Mayıs yemekli toplantılarında, birbirini tanımayan sektör temsilcilerine de bir tanışma zemini oluşturuyoruz. Sektörün tecrübeli isimleri, yaşadıklarını ve deneyimlerini burada genç ve dinamik firmalarla paylaşıyorlar. Birbirleriyle fikir alış verişi içerisinde bulunuyorlar.”

Bir sivil toplum kuruluşunun sahip olması gereken duruşu üzerinde taşıyan İSEDA, eğitim konusundaki uzmanlığı ve çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Maltepe’de bulunan dernek binasında, sektör temsilcileri ve ilgililerine profesyonel eğitim veren İSEDA, iklimlendirme sektörüne önemli bir hizmet veriyor. İdealtepe Mahallesi Yasa Sokak Kostik Apartmanı Numara 8 A Blok D.1 adresinde gerçekleştirdiği eğitimlerinde İSEDA, ana firmalar için işletme yönetim eğitimleri ve satış sonrası hizmet firmalarına özel eğitimler veriyor. Teorik ve Uygulamalı olarak verdiği eğitimlerinde İSEDA, beceri ve uzmanlık eğitimleri ile iklimlendirme sektörüne özel ihracat eğitimlerini de takvimine almış bulunuyor.

????????????????????????????????????

‘İSEDA’nın eğitimleri 2017 yılında da devam edecek…’

Öte yandan 2016 yılı ile 2017 yılını kapsayan bir takvim hazırlayan İSEDA, tarih ve süre olarak şu eğitimleri yapmayı planlıyor:

Ocak 2017

İş Sağlığı ve Güvenliği (Teorik)
Eğitmen: Hayati Ilgaz
Süre: 4 saat

Temel Soğutma (Pratik)
Eğitmen: İlya Kuğu
Süre: 4 saat

Şubat 2017

İklimlendirme Sistemlerinin Karşılaştırmalı Analizi (Teorik)
Eğitmen: Turhan Karakaya
Süre: 4 saat

İklimlendirme Sistemlerinde Elektronik Ölçümleme Raporlama Teknikleri (Pratik)
Eğitmen: Yalçın Kırabalı
Süre: 4 saat

phoca_thumb_l_DSCF3310

Mart 2017

Yüksek Katlı Binalarda VRV/F Sistem Çözümleri ve Dizayn Kriterleri (Teorik)
Eğitmen: Uğur Otaran
Süre: 4 saat

VRV/F Servis Checker Kullanımı ve Verilerin Değerlendirilmesi
Eğitmen: Ferhat Demirci
Süre: 4 Saat (Pratik)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir