Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

Knauf Insulation, yalıtım konusunda tüketicileri bilinçlendiriyor

Knauf Insulation Türkiye Genel Müdürü Emre Gürcan, enerji verimliliği konusunda ülkemizde yaşanan sorunun kaynağının ‘yeterli bilinin oluşamaması’ olduğunu söyledi. Enerji verimliliğinin yalıtım yaptırarak büyük ölçüde gerçekleştirilebileceğine dikkat çeken Emre Gürcan, özellikle çatı yalıtımının önemini vurguladı. Tüketicilerin, çatı yalıtımı yaptırdıktan sonra harcadıkları parayı 1-2 yıl içerisinde geriye alacaklarını da anlatan Knauf Insulation Türkiye Genel Müdürü Emre Gürcan, bu bilincin oluşması halinde bireysel ekonomiye ancak yanı sıra da ülke ekonomisi adına büyük bir kazancın ortaya çıkacağını söyledi.

91732

Knauf Insulation Türkiye Genel Müdürü Emre Gürcan, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği demeçte, enerji verimliliği hakkında açıklamalarda bulundu. Tüketicilerin ülkemizde yeterince bilinçli olmadığın yakınan Emre Gülcan, yalnızca yalıtım yaptırarak ısıtma ve soğutma giderlerinde yüzde 70’e varan bir tasarruf sağlanacağına işaret etti. Yalnızca çatı yalıtımı sağlayarak bile yüzde 25’e varan tasarruf elde edileceğini belirten Knauf Insulation Türkiye Genel Müdürü Emre Gürcan, firması Knauf Insulation’un bilinçlendirmek adına birçok çalışma yaptığını da sözlerine ekledi.

insulation

‘Yıllık 45 bin ton üretim yapılıyor’

Knauf Insulation, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 150 dönümlük arazi içerisinde, 20 dönüm fabrika alanı ve 15 dönüm depolama alanı ile Ağustos 2014 tarihinde Türkiye’de üretime başladı. Dünyadaki en son ve en yeni mineral yün üretim teknolojisini kullanarak alanında çığır açan yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler üreten Eskişehir Fabrikası, bugün toplamda 130 personeli ile yıllık 45 bin ton mineral yün üretim kapasitesine sahip… Sektörde, alanında en deneyimli satış kadrosu ve Türkiye geneline yayılan geniş bayi ağı ile yurt içi satış faaliyetlerine ek olarak, 20’den fazla ülkeye de ihracat yapılıyor. Uygulamaya özel çözümler geliştiren bir anlayış ile büyümesini hızlandıran Knauf Insulation, Eskişehir üretim tesisinde talebe göre kaplamalı veya kaplamasız şilte ve levha yalıtım malzemeleri ile bir çok farklı uygulama için sürdürülebilir enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunmaya devam ediyor.

slovenia-s-best-fast-growth-company-is-knauf-insulation-a1e9c5b5d8

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir