Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

Arçelik’te klima bakımı ücretsiz

Bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi olan ve KOÇ Holding bünyesinde faaliyet gösteren Arçelik, inverter klimalarda 7 yıl garanti veriyor ve bakım işlemlerini ücretsiz gerçekleştiriyor. Klima bakımının önemini de kampanyalarında vurgulayan Arçelik, bu sırada gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği işleri ise şu şekilde sıralıyor:

arcelik-multi-inverter-klimalar-39454-k

“Klimaların fan motor ya da motorları ile yatakları yağlanıyor ve gözden geçiriliyor. Çok önemli olan filtrelerin temizliği sağlanıyor. Cihazın su tahliye hattı kontrol ediliyor ve tıkanmalarda anında müdahale ediliyor.

Kompresör ve fan motoru akım ve güçlerinin ölçümleri yapılıyor. Elektronik kart dikkatli bir şekilde kontrol ediliyor. Sistem için gerekli olan gaz basınç değerlerine bakılıyor. Yine aynı şekilde bakır boru tesisatının tamamının, ezilme ve delinmelere karşı durumu gözden geçiriliyor.

İç ünite kablo bağlantılarının kontrolü yapılan klimanın, çektiği akım ve güç ölçümleri de yapılıyor. Petekli buharlaştırıcı ve yoğunlaştırıcı ise özel içerikli sıvılar ile itinalı bir şekilde temizleniyor.”

Klima bakımı ile ilgili yararlı bilgiler de veren Arçelik firması, klima bakımının yapılmasının sonuçlarını şu şekilde özetliyor:

1- Koku oluşumu önlenir
2- Bakteri oluşumunun önüne geçilir
3- Enerji tasarrufu sağlanır, ürün performansı artırılır.
4- Klimanın ömrü uzar.

Arçelik firması ayrıca klima bakımının en az yılda 1 kez yapılmasını da tüketicilere tavsiye ediyor.

2000px-Arçelik_logo.svg

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir