Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

Tema İstanbul Projesinin Sosyal Tesis ve Kolejini İklimlendirme Tercihi Form VRF

Mesa Şirketler Topluluğu’nun ortak girişimi Tema İstanbul projesinin sosyal tesis, kolej ve yönetim ofislerinin ısıtma-soğutma sistemlerinde FORM tercih edildi. Türkiye’nin en büyük konut projesi olarak adını duyuran Tema İstanbul’da, FORM VRF Sistemleri’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar kullanılıyor.

TED Tema istanbulKolej, sosyal tesis ve yönetim ofisleri kısımlarında 840 kw’lık ısıtma ve soğutma sistemi için 150 adet kaset tip iç ünite ve 100 adet kanallı tip iç ünite kullanılan projede heat recovery (aynı anda ısıtma ve soğutma) sistemi tercih edildi. Isı geri kazanımlı sistemde, ısıtma ve soğutma ihtiyacı farklı olan çoklu alanlar özel bir kontrol yöntemiyle birleştiriliyor. Heat recovery sistemi farklı yönlere bakan ve binanın cephelerine göre ısı yükleri değişiklik gösteren yapılar için yüksek enerji verimliliği sunuyor.
Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar, yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle tercih ediliyor.

Sistem nasıl işliyor?

Projede kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; tek dış ünite veya dış ünite grubunun, bir veya birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her alanının birbirinden bağımsız olarak arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlayacak. Çift inverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde edilecek.
Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevre dostu Mitsubishi Heavy VRF sistemleri ayrıca tüketiciye kolay kullanım imkanı sunuyor.

Form Logo

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir