Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ
Banner Sağ

Kıbrıs Üniversitesi’nde FormSolar Tercih edildi.

FormSolarKıbrısForm Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Form Solar, Kıbrıs’ta iddialı bir projeye imza atıyor. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Kıbrıs’ın en büyük Üniversite Kampüsü Güneş Enerjisi Santrali Projesi’ni hayata geçiriyor. Eylül 2015’te tamamlanması planlanan projenin toplam yatırım tutarının 1.5 milyon Euro olması bekleniyorKıbrıs’ın kampüse kurulu en büyük güneş enerjisi santrallerinden biri olacak projede arazi, çatı, otopark gibi farklı alanlara fotovoltaik güneş panelleri kurulacak.  

1 yılda 470 ton karbon salınımı engellenecek!

Proje ile bir yılda yaklaşık 2,000,000 kWh elektrik enerjisi üretilmesi bekleniyor.
Böylece 1 yılda doğaya 470 ton karbon salınımı engellenmiş olacak. 25 yıllık süreçte ise doğaya 11,750 ton’luk karbon salınımının engellenmesi hedefleniyor. Bunun anlamı doğaya yılda 1.544 ağaç, 25 yılda ise 38.600 ağaç kazandırılmasıyla eşdeğerdir.

.

Projenin toplam kurulum gücü 1,300 kW olacak

Projede, pik gücü 310 Wp olan 4,193 adet Yingli Solar marka güneş paneli kullanılacak. Ayrıca güneş enerjisi sisteminde panellerin ürettiği enerjiyi şebeke elektriğine dönüştüren çıkış gücü  25kW olan 53 adet SMA marka inverter da kullanılacak. 
Toplam kurulum gücü 1,300 kW olacak projenin 20 kW’lık kısmı kampüs dışındaki merkez ofis çatı alanları, 200 kW’lık kısmı ise Levent Grubu’nun fabrikalarındaki çatı alanlarında kullanılacak.

 

Form Solar

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir